Болгарія

На початку реформи планувалося створити невеликі групові будинки замість великих закладів інституційного догляду. Проте початкова оцінка індивідуальних потреб дітей і сімей виявила, що більш ніж половина сімей хотіли б відновити стосунки зі своїми дітьми.

Реформа стартувала 2001 року, коли був ухвалений новий закон про захист дітей і створені нові структури, що значно зміцнили служби, що працюють із сім’ями з дітьми.

До початку реформи, у 2000 р., у закладах перебувало 35 тисяч дітей. У 2010 — 7587 дітей.

На кінець 2015 року були закриті:

  • 25 будинків для дітей з інвалідністю, де жили 1002 дитини та 417 молодих людей;
  • 15 будинків дитини, де проживали 729.

На базі частини з цих закладів були створені соціальні послуги для сімей і дітей: раннє втручання (внутрішній лінк), денний догляд (внутрішній лінк), центри матері і дитини тощо.

У 2016 стартував другий етап реформи. Ще 13 будинків дитини було закрито, а на базі дев’яти з них запроваджено медичні послуги для дітей з інвалідністю і тяжкими захворюваннями.

Зараз залишилося 4 будинки дитини, де проживають 200 дітей, більшість з яких – зі складними комплексними порушеннями розвитку.

У 2009 році в будинках дитини (внутрішній лінк що таке будинки дитини), де живуть одні з найбільш вразливих категорій дітей, до 4 років, перебувало 3 тисячі дітей, а вже у 2022 році — жодної.

Сайт розроблений громадською спілкою «Українська мережа за права дитини» в межах проєкту «Поверни Україну для всіх дітей» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріали представляють позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження».
©2024 для ГС «Українська мережа за права дитини» (УМПД)
MEMO